Weekend z dwoma porażkami naszych drużyn

W sobotę i niedzielę juniorzy i kadeci zanotowali porażki w meczach eliminacji Mistrzostw Polski.

W sobotę w Olsztynie juniorzy naszego klubu przegrali wysoko z ENERGA CZARNI SŁUPSK 47:84, a w niedzielę kadeci doznali wysokiej porażki z rówieśnikami z POLITECHNIKI w Gdańsku 83-43 (27:12, 15:17, 27:8, 14:6).

W obu przypadkach raziła nieskuteczność rzutów i podań oraz brak walk i na tablicach. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy w kolejnych meczach pokażą na co ich w tym sezonie stać.

Nieudana inauguracja juniorów w Gdańsku

W sobotę 12.10.19r. nasi juniorzy zaczęli eliminacje Mistrzostw Polski od porażki z Politechniką Gdańską 97:51 (25:8, 21:13, 31:19, 20:11).

Wyższość drużyny z Gdańska nie podlegała dyskusji ale nasza młodzież jest w tym roku 1-2 lata młodsza od rywali i nie wymagamy cudów.

Następny mecz juniorzy zagrają w Olsztynie, w dniu 19 października o godz.12.00 podejmą na sali III LO Olsztyn drużynę CZARNYCH ENERGA SŁUPSK, zapraszamy na mecz!!!!
Kadeci natomiast zaczynają eliminacje MP od meczu w niedzielę z Politechniką w Gdańsku, trzymamy kciuki;)

Kadeci zajmują drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Bydgoszczy

W dniach 04-06.10.2019r. w Bydgoszczy odbył się turniej kadetów 2004 z udziałem ośmiu drużyn. Bardzo dobrze spisali się nasi kadeci pod opieką trenera Majchrowicza, którzy zajęli drugie miejsce za zeszłorocznym Mistrzem Polski U-14 Basketem Suchy Las. W grupie nasz zespół wygrał z gospodarzami Regnum Bydgoszcz 49-41, potem pokonał Basket Suchy Las 57-42 zajmując pierwsze miejsce w grupie, przegrał z PKK 99 Pabianice 41-42.

W półfinale w/g trenera Majchrowicza zagrali idealny mecz i rozgromili Żak Koszalin 80-54!!!(wyróżnić należy Kacpra Majchrowicza zdobywcę 35 pkt, 11 zbiórek, 9 przechwytów). W meczu finałowym ponownie spotkali się z Suchym Lasem, ale tym razem lepsi zdecydowanie byli poznaniacy.

Skład Trójeczki

  • Kacper Majchrowicz kpt.
  • Oliwier Kozłowski
  • Piotr Szczepański
  • Wojtek Fijałkowski
  • Michał Szut
  • Michał Świeczkowski
  • Adrian Krupiński
  • Jakub Kowalczyk
  • Jakub Ciunel
  • Igor Sobczak
  • trener T.Majchrowicz

Zawodnik najlepszej piątki – Oliwier Kozłowski
Najlepszy obrońca turnieju – Piotr Szczepański
Szczegóły na skm – koszykówka młodzieżowa

Nasi juniorzy wygrywają turniej w Rawiczu!

Coraz lepsza forma naszej młodzieży przed rozgrywkami ligowymi juniorzy 2003 wygrali turniej w Rawiczu w dniach 27-29 września. Najlepszym zawodnikiem drużyny uznano Kacpra Majchrowicza, a do piątki turnieju zakwalifikowano Macieja Wirchanowicza.

Wyniki:
UKS TRÓJECZKA OLSZTYN – RKKS RAWIA RAWICZ II 51 : 69
UKS TRÓJECZKA OLSZTYN – RKKS RAWIA RAWICZ I 79 : 54
UKS TRÓJECZKA OLSZTYN – SUDETY JELENIA GÓRA 70 : 90
FINAŁ: UKS TRÓJECZKA OLSZTYN – RKKS RAWIA RAWICZ I 67 : 43

Gratulujemy, teraz kolej na kadetów, którzy w dniach 04-06 .10.19r. wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju w Bydgoszczy.

Drużyna Kadetów 2005 na turnieju w Kruszwicy

W dniach 13-15 września drużyna naszego klubu rocznik 2005/6 rozgrywała turniej im.Cieślaka w Kruszwicy. W pierwszym turnieju nowego sezonu nasza drużyna uplasowała się na 5 miejscu, przegrywając z Basket Kruszwica, Gromy Nowy Tomyśl, Start Działdowo, Legion Legionowo.

Najlepszym obrońcą został Piotrek Szczepański, a do piątki turnieju trafił Wojtek Fijałowski.

Czwarte miejsce kadetów na turnieju w Osiecznej

Nieźle spisali się nasi kadeci w turnieju “Osieckie spotkania z koszykówką” w Osiecznej k/Leszna gdzie w dniach 31.05-02.06 wygrali dwa mecze z Gimbasket Wrocław (69-43) i MKS Wschowa (66-63) przegrywając z UUKS Iskra Osieczna(74-80), Polonią Warszawa (42-62) i MKS Sieraków (41-102).

Ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Adrian Krupiński, a w najlepszej piątce turnieju znalazł się Oliwier Kozłowski.

Skład Trójeczki Olsztyn: Kozłowski Oliwier, Mróz Bartek, Majchrowicz Kacper, Krupiński Adrian, Świeczkowski Michał, Sobczak Igor, Liwski Gracjan, Kowalczyk Jakub, Szczepański Piotr, Palczyński Mikołaj,

Tabela

  1. MKS Sieraków
  2. Iskra Osieczna
  3. Polonia Warszawa
  4. Trójeczka Olsztyn
  5. MKS Wschowa
  6. Gimbasket Wrocław

Drugie miejsce juniorów w Rawiczu, czwarte kadetów w Białymstoku

W miniony weekend nasze drużyny uczestniczyły w dwóch turniejach towarzyskich.
Nasi juniorzy zdobyli drugie miejsce w Turnieju im.Kontata w Rawiczu, pokonując zespoły z Rawicza i Poznania. W finale przegrali z Turowem Zgorzelec (szczegoły na skmpolskikosz.pl).
Najlepszym zawodnikiem drużyny został Patryk Grabowski.

Kadeci przez trzy dni rozgrywali pięć meczy na Batory Cup w Białymstoku.
Pokonali zespoły Batory Białystok (54-32) i PRO BASKET Mińsk Mazowiecki (51-37), a przegrali z Żubrami Białystok (44-56), Roś Pisz (38-95) i Niedzwiadki Przemyśl (82-51).
W najlepszej piątce turnieju zameldował się Kacper Majchrowicz, a najlepszym zawodnikiem zespołu został Piotr Szczepański.

Drużyna kadetów wystąpiła w składzie: Majchrowicz K., Kiński B., Fijałkowski W., Szczepański P., Kowalczyk J., Ostaszewski M., Świeczkowski M., Mycko J., Sobczak I., Krupiński A.

Kadeci odpadli z rywalizacji o Mistrzostwa Polski U-16!!!

Niestety w miniony weekend w Pelplinie, koszykarze naszego klubu zajęli trzecie miejsce w turnieju strefowym z województwem pomorskim i odpadli z walki o MP kadetów 2019.

W pierwszym meczu turnieju spotkali się z faworytami turnieju Czarnymi Słupsk i przegrali wysoko 92-61 tylko w pierwszych dwóch kwartach nawiązując wyrównaną walkę (najlepszy strzelec Słupska rzucił nam 44 pkt trafiając 10 razy za 3 pkt!!!).

Wieczorem tego dnia nasi chłopcy zmierzyli się Mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego Rosiem Pisz i wysoko wygrali rewanżując się tym samym za dwie porażki w lidze 79-62.
Zawodnicy grali agresywnie w obronie i rzucali świetnie rzuty osobiste – przewaga momentami wynosiła 28 pkt

W niedzielę kadeci grali o awans z gospodarzem turnieju Decka Pelplin, ponieważ po pierwszym dniu awans wywalczyli sobie kadeci Słupska, a odpadli z rywalizacji zawodnicy z Pisza.
Nasi zawodnicy grali bardzo dobry mecz i do przerwy wygrywali 10 punktami, niestety w trzeciej kwarcie mieli lekki kryzys i przeciwnicy szybko wyrównali i wyszli na kilku punktowe prowadzenie.
Do końca trwała walka punkt za punkt, w której gospodarze okazali się lepsi o 3 pkt 59-56.
Ostatni rzut meczu Bartka Sobola na 2,4 sek. za 3pkt z półobrotu nie znalazł niestety drogi do kosza…

Turniej mimo odpadnięcia należy potraktować pozytywne, kadeci walczyli ambitnie i nie mieli tremy przed rywalami.
Detale zaważyły o awansie, ale naszym chłopcom należą się słowa uznania.
Rewanż za dwa sezony w juniorach – “będziemy silniejsi”.

Wyniki i tabela:

CZARNI SŁUPSK – TRÓJECZKA OLSZTYN 92-61
(19-13, 18-10, 28-18, 27-20)
Najskuteczniejsi: Bachmura A., Ogonowski R., Soból B. – po 9 pkt.

TRÓJECZKA OLSZTYN – ROŚ PISZ 79-62
(22-15, 19-10, 20-10, 18-27)
Najskuteczniejsi: Majchrowicz K. 19 pkt, Ogonowski R. 14 pkt, Soból B. 13 pkt.

DECKA PELPLIN-TRÓJECZKA OLSZTYN 59-56
(13-14, 7-16, 20-9, 19-17)
Najskuteczniejsi: Ogonowski R. 25 pkt, Zapadka H. 13 pkt.

Czarni Słupsk3-06 pkt.
Decka Pelplin2-15 pkt.
Trójeczka Olsztyn1-24 pkt.
Roś Pisz0-33 pkt.

Ostatnie mecze naszych drużyn w lidze wojewódzkiej

W minioną niedzielę kadeci naszego klubu zakończyli zwycięstwem z Orka Iława rozgrywki wojewódzkie 102-33, zajmując drugie miejsce w województwie.
Młodzicy Trójeczki przegrali wysoko w Ełku z Nenufarem 101-17 i do zakończenia ligi młodzików został im mecz z JB Olsztyn we własnej sali w marcu.

ORKA IŁAWA – Trójeczka Olsztyn 33 – 102
Nenufar Ełk – Trójeczka Olsztyn 101 – 17

Szczegółowe statystyki na www.wmzkosz.olsztyn.pl.

Kadeci wracają z dwoma zwycięstwami!

W minioną niedzielę zespół kadetów U-16 rozegrał dwa mecze wyjazdowe z zespołami z Pasłęka i Elbląga i odniósł dwa zwycięstwa.

O godzinie 10.00 w Pasłęku pokonał zespół Polonii 93-51, a kilka godzin później wygrał w Elblągu z Truso 78-54. Cieszą wygrane i lepsza skuteczność rzutowa oraz poprawna obrona. Do końca rozgrywek pozostał do rozegrania jeden mecz z Orka Iława i potem przygotowania do turnieju strefowego 16-17 marca.
Gratulujemy

Polonia Pasłęk – UKS Trójeczka Olsztyn 51-93 (9-15, 12-23, 12-26, 18-29)
Truso Elbląg – UKS Trójeczka Olsztyn 54-78 (8-21, 20-17, 16-19, 10-21)