Zwycięstwo po dogrywce i dwie porażki naszych drużyn

Nasze drużyny U16 i U18 rozgrywany kolejne mecze w lidze pomorskiej i juniorzy Trójeczki odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując u siebie Basket Kwidzyn po dogrywce 66-61. Przegrali natomiast w Władysławowie z SMS 104-41.

Kadeci rozegrali drugi mecz w sezonie i ulegli Treflowi w Sopocie 82-46. Następne mecze tych drużyn to wyjazdowe potyczki z Energy w Słupsku (17/11/niedziela)

Trójeczka-Basket Kwidzyn 66-61 (21-10 12-17 6-13 16-15 d 11-6) najlepiej punktujacy: Sobolewski 27 pkt, Bachmura 15pkt, Majchrowicz 15pkt

SMS Władysławowo-Trójeczka (25-8 25-9 31-9 23-15)punkty: Majchrowicz 13pkt, Wirchanowicz 10pkt

Trefl Sopot -Trojeczka (10-12 19-7 16-14 37-13) punkty: Fijałkowski 11pkt, Szczepański 11pkt

Nasza najmłodsza drużyna na II Turnieju Młodych Asów w Mrągowie!

W minioną sobotę nasza najmłodsza drużyna U12 pod wodzą trenera Adama Chechłowskiego wzięła udział w turnieju w Mrągowie. Jako najmłodsza z ekip zajęła czwarte miejsce za UKS Trójka Nidzica, As I Mrągowo i As II Mrągowo.

Doświadczenia zdobyte w turnieju towarzyskim pozwolą lepiej przygotować się do rozgrywek o Puchar Prezesa WMZkosz sezonu 2019/20 gdzie wraz z drużyną Trójeczki rywalizować będzie jeszcze sześć drużyn.

Nasi zawodnicy w reprezentacji Województwa Młodzików!!!

Miło nam poinformować, że dwóch zawodników naszego klubu, Jakub Mycko i Wiktor Choromański, zostali zakwalifikowani do drużyny Kadry Województwa w koszykówce i w dniach 15-17 listopada reprezentować będą region w turnieju Kadry w Radomiu. Obaj są zawodnikami naszej drużyny U14 i od tego sezonu reprezentują Trójeczkę Olsztyn (wcześniej byli w JBC Olsztyn)

Powodzenia Panowie!!!

Trzecie miejsce zawodników trójeczki w Mistrzostwach Polski 3×3!!!

W rozegranych w ten weekend w Szczytnie Mistrzostwach Polski U23 znakomicie spisali się zawodnicy w przeszłości reprezentujący nasz klub Hubert Szachniewicz (wychowanek klubu)Marek Miałki (reprezentował Trójeczkę w kategorii U20 w sezonie 2017/18 ) Jakub Stanisławajtys (grał w III ligowym sezonie Trójeczki 2016/17) oraz Maciej Mycko (wychowanek ŁKS Łódź ) wywalczyli brązowy medal za ekipami Gdańska (z naszym wychowankiem Mateuszem Kulisem) i Kielc
Gratulujemy i jesteśmy dumni!!!

Weekend z dwoma porażkami naszych drużyn

W sobotę i niedzielę juniorzy i kadeci zanotowali porażki w meczach eliminacji Mistrzostw Polski.

W sobotę w Olsztynie juniorzy naszego klubu przegrali wysoko z ENERGA CZARNI SŁUPSK 47:84, a w niedzielę kadeci doznali wysokiej porażki z rówieśnikami z POLITECHNIKI w Gdańsku 83-43 (27:12, 15:17, 27:8, 14:6).

W obu przypadkach raziła nieskuteczność rzutów i podań oraz brak walk i na tablicach. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy w kolejnych meczach pokażą na co ich w tym sezonie stać.

Nieudana inauguracja juniorów w Gdańsku

W sobotę 12.10.19r. nasi juniorzy zaczęli eliminacje Mistrzostw Polski od porażki z Politechniką Gdańską 97:51 (25:8, 21:13, 31:19, 20:11).

Wyższość drużyny z Gdańska nie podlegała dyskusji ale nasza młodzież jest w tym roku 1-2 lata młodsza od rywali i nie wymagamy cudów.

Następny mecz juniorzy zagrają w Olsztynie, w dniu 19 października o godz.12.00 podejmą na sali III LO Olsztyn drużynę CZARNYCH ENERGA SŁUPSK, zapraszamy na mecz!!!!
Kadeci natomiast zaczynają eliminacje MP od meczu w niedzielę z Politechniką w Gdańsku, trzymamy kciuki;)

Kadeci zajmują drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Bydgoszczy

W dniach 04-06.10.2019r. w Bydgoszczy odbył się turniej kadetów 2004 z udziałem ośmiu drużyn. Bardzo dobrze spisali się nasi kadeci pod opieką trenera Majchrowicza, którzy zajęli drugie miejsce za zeszłorocznym Mistrzem Polski U-14 Basketem Suchy Las. W grupie nasz zespół wygrał z gospodarzami Regnum Bydgoszcz 49-41, potem pokonał Basket Suchy Las 57-42 zajmując pierwsze miejsce w grupie, przegrał z PKK 99 Pabianice 41-42.

W półfinale w/g trenera Majchrowicza zagrali idealny mecz i rozgromili Żak Koszalin 80-54!!!(wyróżnić należy Kacpra Majchrowicza zdobywcę 35 pkt, 11 zbiórek, 9 przechwytów). W meczu finałowym ponownie spotkali się z Suchym Lasem, ale tym razem lepsi zdecydowanie byli poznaniacy.

Skład Trójeczki

  • Kacper Majchrowicz kpt.
  • Oliwier Kozłowski
  • Piotr Szczepański
  • Wojtek Fijałkowski
  • Michał Szut
  • Michał Świeczkowski
  • Adrian Krupiński
  • Jakub Kowalczyk
  • Jakub Ciunel
  • Igor Sobczak
  • trener T.Majchrowicz

Zawodnik najlepszej piątki – Oliwier Kozłowski
Najlepszy obrońca turnieju – Piotr Szczepański
Szczegóły na skm – koszykówka młodzieżowa

Nasi juniorzy wygrywają turniej w Rawiczu!

Coraz lepsza forma naszej młodzieży przed rozgrywkami ligowymi juniorzy 2003 wygrali turniej w Rawiczu w dniach 27-29 września. Najlepszym zawodnikiem drużyny uznano Kacpra Majchrowicza, a do piątki turnieju zakwalifikowano Macieja Wirchanowicza.

Wyniki:
UKS TRÓJECZKA OLSZTYN – RKKS RAWIA RAWICZ II 51 : 69
UKS TRÓJECZKA OLSZTYN – RKKS RAWIA RAWICZ I 79 : 54
UKS TRÓJECZKA OLSZTYN – SUDETY JELENIA GÓRA 70 : 90
FINAŁ: UKS TRÓJECZKA OLSZTYN – RKKS RAWIA RAWICZ I 67 : 43

Gratulujemy, teraz kolej na kadetów, którzy w dniach 04-06 .10.19r. wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju w Bydgoszczy.

Wyniki Rocznik 2005 – XIX Międzynarodowy Turniej im. A. Grzegorzewskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza

TABELA KOŃCOWA:

  1. TWARDE PIERNIKI TORUŃ 4-0
  2. TRÓJECZKA OLSZTYN 3-1
  3. UKS 9 ŁOMZA 2-2
  4. AK KOMORÓW 2006 1-3
  5. WARSAW BASKETBALL 0-4

21.09.2019r. sobota sala SP 10 ul.Mariańska 1
10.30-12.00 OLSZTYN-TORUŃ 46-72
12.00-13.30 WARSHAW-ŁOMŻA 39-46
15.30-17.00 TORUŃ –KOMORÓW 76-40
17.00-18.30 ŁOMŻA-OLSZTYN 48-63
18.30-20.00 KOMORÓW-WARSHAW 75-51

22.09.2019r. niedziela sala SP 10 ul.Mariańska 1
8.00-9.30 TORUŃ-ŁOMŻA 82-14
9.30-11.00 OLSZTYN-WARSHAW 52-47
11.00-12.30 ŁOMŻA-KOMORÓW 60-56
12.30-14.00 WARSAW-TORUŃ 33-101
14.00-15.15 KOMORÓW-OLSZTYN 68-53

MVP TURNIEJU: WALENCIAK DOMINIK -TWARDE PIERNIKI TORUŃ

PIĄTKA TURNIEJU:

  • KOWALSKI MATEUSZ(TORUŃ)
  • SZCZEPAŃSKI PIOTR(OLSZTYN)
  • ANUSEWICZ ŁUKASZ(ŁOMZA)
  • NIEMIROWICZ-SZCZYTT MAX(KOMORÓW)
  • HRYMER FRANCISZEK(WARSZAWA)

NAJLEPSI ZAWODNICY W DRUZYNACH:

  • ŻEBROWSKI MATEUSZ(TORUŃ)
  • FIJAŁKOWSKI PIOTR(OLSZTYN)
  • KAMIŃSKI KACPER(ŁOMŻA)
  • FRANCZUK LEON(KOMORÓW)
  • BŁASZCZAK JAKUB(WARSZAWA)

SPONSORZY: U.M.OLSZTYN, URZĄD MARSZAŁKOWSKI, MATRIX, KASYNO CATERING, WMZKOSZ,UKS TROJECZKA OLSZTYN, OSIR OLSZTYN

Wyniki Rocznik 2003 – XIX Międzynarodowy Turniej im. A. Grzegorzewskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza

Tabela końcowa:

  1. UKS 9 ŁOMZA 4-0
  2. TRÓJECZKA OLSZTYN 3-1
  3. BATORY BIAŁYSTOK 2-2
  4. AK KOMORÓW 2005 1-3
  5. SWIETLOGORSK(ROSJA) 0-4

21.09.2019r. SOBOTA. OSIR ul.Głowackiego 27
11.00-12.30 SWIETŁOGORSK-OLSZTYN 5-141
14.00-15.30 BIAŁYSTOK -KOMOROW 65-51
15.30-17.00 OLSZTYN- ŁOMZA 65-69
17.00-18.30 BIALYSTOK -SWIETŁOGORSK 85-22
18.30-19.45 ŁOMŻA-KOMORÓW 84-48

11.00-12.30 SWIETŁOGORSK-OLSZTYN 5-141
14.00-15.30 BIAŁYSTOK -KOMOROW 65-51
15.30-17.00 OLSZTYN- ŁOMZA 65-69
17.00-18.30 BIALYSTOK -SWIETŁOGORSK 85-22
18.30-19.45 ŁOMŻA-KOMORÓW 84-48

22.09.2019r. NIEDZIELA OSIR ul.Głowackiego 27
8.00-9.30 ŁOMZA-SWIETŁOGORSK 57-8
9.30-11.00 OLSZTYN-KOMORÓW 56-34
11.00-12.30 ŁOMZA –BIALYSTOK 79-31
12.30-14.00 SWIETŁOGORSK- KOMORÓW 11-72
14.00-15.15 BIAŁYSTOK –OLSZTYN 22-45

MVP TURNIEJU: ANUSEWICZ ADAM UKS 9 ŁOMŻA

PIĄTKA TURNIEJU:

  • MALINOWSKI JAKUB (ŁOMŻA)
  • WIRCHANOWICZ MACIEJ (OLSZTYN)
  • WOJTULEWICZ MICHAŁ (BIAŁYSTOK)
  • RATOWSKI JANUISZ (KOMORÓW)
  • BIEŁOW ALEKS (ROSJA)

NAJLEPSI ZAWODNICY W DRUŻYNACH:

  • ZALEWSKI ADAM(ŁOMŻA)
  • KOCIECKI JAKUB(OLSZTYN)
  • MAZURSKI MACIEJ(BIALYSTOK)
  • DOBDZYNSKI JAKUB(KOMORÓW)
  • ZUBATOW IGOR(ROSJA)

SPONSORZY: U.M.OLSZTYN, URZĄD MARSZAŁKOWSKI, MATRIX, KASYNO CATERING, WMZKOSZ, UKS TROJECZKA OLSZTYN, OSIR OLSZTYN