Kadeci odpadli z rywalizacji o Mistrzostwa Polski U-16!!!

Niestety w miniony weekend w Pelplinie, koszykarze naszego klubu zajęli trzecie miejsce w turnieju strefowym z województwem pomorskim i odpadli z walki o MP kadetów 2019.

W pierwszym meczu turnieju spotkali się z faworytami turnieju Czarnymi Słupsk i przegrali wysoko 92-61 tylko w pierwszych dwóch kwartach nawiązując wyrównaną walkę (najlepszy strzelec Słupska rzucił nam 44 pkt trafiając 10 razy za 3 pkt!!!).

Wieczorem tego dnia nasi chłopcy zmierzyli się Mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego Rosiem Pisz i wysoko wygrali rewanżując się tym samym za dwie porażki w lidze 79-62.
Zawodnicy grali agresywnie w obronie i rzucali świetnie rzuty osobiste – przewaga momentami wynosiła 28 pkt

W niedzielę kadeci grali o awans z gospodarzem turnieju Decka Pelplin, ponieważ po pierwszym dniu awans wywalczyli sobie kadeci Słupska, a odpadli z rywalizacji zawodnicy z Pisza.
Nasi zawodnicy grali bardzo dobry mecz i do przerwy wygrywali 10 punktami, niestety w trzeciej kwarcie mieli lekki kryzys i przeciwnicy szybko wyrównali i wyszli na kilku punktowe prowadzenie.
Do końca trwała walka punkt za punkt, w której gospodarze okazali się lepsi o 3 pkt 59-56.
Ostatni rzut meczu Bartka Sobola na 2,4 sek. za 3pkt z półobrotu nie znalazł niestety drogi do kosza…

Turniej mimo odpadnięcia należy potraktować pozytywne, kadeci walczyli ambitnie i nie mieli tremy przed rywalami.
Detale zaważyły o awansie, ale naszym chłopcom należą się słowa uznania.
Rewanż za dwa sezony w juniorach – „będziemy silniejsi”.