Zwycięstwa i porażki naszych drużyn

Kadeci naszego klubu odnieśli w minioną niedzielę pierwsze zwycięstwo pokonując u siebie Basket Kwidzyn 65-52 i po porażkach z Treflem Sopot i Neptunem Gdańsk wreszcie zaznali smak zwycięstwa. Juniorzy Trójeczki po sobotniej porażce z Treflem w Sopocie 88-58 dalej walczą o drugie zwycięstwo w sezonie. Ruszyli też nasi młodzicy w premierowym meczy z Nenufarem w Ełku przegrali 60-44, ale w minionym tygodniu wygrali z Asem Mrągowo u siebie 104-15. Teraz juniorzy w wtorek 03/12/2019 o godz.18.00 podejmą na Szewczenki silny zespół ASSECO Gdynia, a kadeci w sobotę 07/12/2019 o godz.16.00 zagrają na Szewczenki z SHARKS Gdynia zapraszamy!!!

TREFL SOPOT – TRÓJECZKA OLSZTYN 88-58
Najlepsi punktujący: Majchrowicz Kacper 29pkt., Wirchanowicz Maciej 13 pkt.

TRÓJECZKA OLSZTYN – BASKET KWIDZYN 65-52 (23-10, 16-8, 10-18, 16-16)
Najlepiej punktujący: Majchrowicz Kacper 21pkt., Szczepański Piotr 19pkt., Fijałkowski Wojtek 10pkt.

NENUFAR EŁK – TRÓJECZKA OLSZTYN 80-66 (28-11,13-18,17-14,22-23)
Najlepiej punktujący: Mycko Jakub 20 pkt., Konecko Kajetan 19 pkt., Choromański Wiktor 15 pkt.

TRÓJECZKA OLSZTYN – AS MRĄGOWO 104-15 (34-4, 27-4, 32-2, 11-5)
Najlepiej punktujący: Mycko Jakub 29pkt., Choromański Wiktor 15pkt., Konecko Kajetan 14pkt.

Zwycięstwo po dogrywce i dwie porażki naszych drużyn

Nasze drużyny U16 i U18 rozgrywany kolejne mecze w lidze pomorskiej i juniorzy Trójeczki odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując u siebie Basket Kwidzyn po dogrywce 66-61. Przegrali natomiast w Władysławowie z SMS 104-41.

Kadeci rozegrali drugi mecz w sezonie i ulegli Treflowi w Sopocie 82-46. Następne mecze tych drużyn to wyjazdowe potyczki z Energy w Słupsku (17/11/niedziela)

Trójeczka-Basket Kwidzyn 66-61 (21-10 12-17 6-13 16-15 d 11-6) najlepiej punktujacy: Sobolewski 27 pkt, Bachmura 15pkt, Majchrowicz 15pkt

SMS Władysławowo-Trójeczka (25-8 25-9 31-9 23-15)punkty: Majchrowicz 13pkt, Wirchanowicz 10pkt

Trefl Sopot -Trojeczka (10-12 19-7 16-14 37-13) punkty: Fijałkowski 11pkt, Szczepański 11pkt

Kadeci zajmują drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Bydgoszczy

W dniach 04-06.10.2019r. w Bydgoszczy odbył się turniej kadetów 2004 z udziałem ośmiu drużyn. Bardzo dobrze spisali się nasi kadeci pod opieką trenera Majchrowicza, którzy zajęli drugie miejsce za zeszłorocznym Mistrzem Polski U-14 Basketem Suchy Las. W grupie nasz zespół wygrał z gospodarzami Regnum Bydgoszcz 49-41, potem pokonał Basket Suchy Las 57-42 zajmując pierwsze miejsce w grupie, przegrał z PKK 99 Pabianice 41-42.

W półfinale w/g trenera Majchrowicza zagrali idealny mecz i rozgromili Żak Koszalin 80-54!!!(wyróżnić należy Kacpra Majchrowicza zdobywcę 35 pkt, 11 zbiórek, 9 przechwytów). W meczu finałowym ponownie spotkali się z Suchym Lasem, ale tym razem lepsi zdecydowanie byli poznaniacy.

Skład Trójeczki

  • Kacper Majchrowicz kpt.
  • Oliwier Kozłowski
  • Piotr Szczepański
  • Wojtek Fijałkowski
  • Michał Szut
  • Michał Świeczkowski
  • Adrian Krupiński
  • Jakub Kowalczyk
  • Jakub Ciunel
  • Igor Sobczak
  • trener T.Majchrowicz

Zawodnik najlepszej piątki – Oliwier Kozłowski
Najlepszy obrońca turnieju – Piotr Szczepański
Szczegóły na skm – koszykówka młodzieżowa

Drużyna Kadetów 2005 na turnieju w Kruszwicy

W dniach 13-15 września drużyna naszego klubu rocznik 2005/6 rozgrywała turniej im.Cieślaka w Kruszwicy. W pierwszym turnieju nowego sezonu nasza drużyna uplasowała się na 5 miejscu, przegrywając z Basket Kruszwica, Gromy Nowy Tomyśl, Start Działdowo, Legion Legionowo.

Najlepszym obrońcą został Piotrek Szczepański, a do piątki turnieju trafił Wojtek Fijałowski.

Czwarte miejsce kadetów na turnieju w Osiecznej

Nieźle spisali się nasi kadeci w turnieju “Osieckie spotkania z koszykówką” w Osiecznej k/Leszna gdzie w dniach 31.05-02.06 wygrali dwa mecze z Gimbasket Wrocław (69-43) i MKS Wschowa (66-63) przegrywając z UUKS Iskra Osieczna(74-80), Polonią Warszawa (42-62) i MKS Sieraków (41-102).

Ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Adrian Krupiński, a w najlepszej piątce turnieju znalazł się Oliwier Kozłowski.

Skład Trójeczki Olsztyn: Kozłowski Oliwier, Mróz Bartek, Majchrowicz Kacper, Krupiński Adrian, Świeczkowski Michał, Sobczak Igor, Liwski Gracjan, Kowalczyk Jakub, Szczepański Piotr, Palczyński Mikołaj,

Tabela

  1. MKS Sieraków
  2. Iskra Osieczna
  3. Polonia Warszawa
  4. Trójeczka Olsztyn
  5. MKS Wschowa
  6. Gimbasket Wrocław

Drugie miejsce juniorów w Rawiczu, czwarte kadetów w Białymstoku

W miniony weekend nasze drużyny uczestniczyły w dwóch turniejach towarzyskich.
Nasi juniorzy zdobyli drugie miejsce w Turnieju im.Kontata w Rawiczu, pokonując zespoły z Rawicza i Poznania. W finale przegrali z Turowem Zgorzelec (szczegoły na skmpolskikosz.pl).
Najlepszym zawodnikiem drużyny został Patryk Grabowski.

Kadeci przez trzy dni rozgrywali pięć meczy na Batory Cup w Białymstoku.
Pokonali zespoły Batory Białystok (54-32) i PRO BASKET Mińsk Mazowiecki (51-37), a przegrali z Żubrami Białystok (44-56), Roś Pisz (38-95) i Niedzwiadki Przemyśl (82-51).
W najlepszej piątce turnieju zameldował się Kacper Majchrowicz, a najlepszym zawodnikiem zespołu został Piotr Szczepański.

Drużyna kadetów wystąpiła w składzie: Majchrowicz K., Kiński B., Fijałkowski W., Szczepański P., Kowalczyk J., Ostaszewski M., Świeczkowski M., Mycko J., Sobczak I., Krupiński A.

Nasze drużyny grają w turniejach towarzyskich

Po rozgrywkach eliminacji Mistrzostw Polski nasze drużyny rocznika 2004-05 i 2003 w najbliższy weekend (10-12 maja) wyjeżdżają na turnieje towarzyskie do Białegostoku i Rawicza.

Zespół 2003 trenera Wirchanowicza wyjeżdża do Rawicza na turniej im. Kotata gdzie zmierzy się m..in. z Turowem Zgorzelec,natomiast zawodnicy rocznika 2004-05 pod wodzą trenera Majchrowicza udadzą się do Białegostoku na Batory Cup gdzie spotkają się m.in. z Niedźwiadkami Przemyśl.

Liczymy na udane występy:)

Kadeci odpadli z rywalizacji o Mistrzostwa Polski U-16!!!

Niestety w miniony weekend w Pelplinie, koszykarze naszego klubu zajęli trzecie miejsce w turnieju strefowym z województwem pomorskim i odpadli z walki o MP kadetów 2019.

W pierwszym meczu turnieju spotkali się z faworytami turnieju Czarnymi Słupsk i przegrali wysoko 92-61 tylko w pierwszych dwóch kwartach nawiązując wyrównaną walkę (najlepszy strzelec Słupska rzucił nam 44 pkt trafiając 10 razy za 3 pkt!!!).

Wieczorem tego dnia nasi chłopcy zmierzyli się Mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego Rosiem Pisz i wysoko wygrali rewanżując się tym samym za dwie porażki w lidze 79-62.
Zawodnicy grali agresywnie w obronie i rzucali świetnie rzuty osobiste – przewaga momentami wynosiła 28 pkt

W niedzielę kadeci grali o awans z gospodarzem turnieju Decka Pelplin, ponieważ po pierwszym dniu awans wywalczyli sobie kadeci Słupska, a odpadli z rywalizacji zawodnicy z Pisza.
Nasi zawodnicy grali bardzo dobry mecz i do przerwy wygrywali 10 punktami, niestety w trzeciej kwarcie mieli lekki kryzys i przeciwnicy szybko wyrównali i wyszli na kilku punktowe prowadzenie.
Do końca trwała walka punkt za punkt, w której gospodarze okazali się lepsi o 3 pkt 59-56.
Ostatni rzut meczu Bartka Sobola na 2,4 sek. za 3pkt z półobrotu nie znalazł niestety drogi do kosza…

Turniej mimo odpadnięcia należy potraktować pozytywne, kadeci walczyli ambitnie i nie mieli tremy przed rywalami.
Detale zaważyły o awansie, ale naszym chłopcom należą się słowa uznania.
Rewanż za dwa sezony w juniorach – “będziemy silniejsi”.

Wyniki i tabela:

CZARNI SŁUPSK – TRÓJECZKA OLSZTYN 92-61
(19-13, 18-10, 28-18, 27-20)
Najskuteczniejsi: Bachmura A., Ogonowski R., Soból B. – po 9 pkt.

TRÓJECZKA OLSZTYN – ROŚ PISZ 79-62
(22-15, 19-10, 20-10, 18-27)
Najskuteczniejsi: Majchrowicz K. 19 pkt, Ogonowski R. 14 pkt, Soból B. 13 pkt.

DECKA PELPLIN-TRÓJECZKA OLSZTYN 59-56
(13-14, 7-16, 20-9, 19-17)
Najskuteczniejsi: Ogonowski R. 25 pkt, Zapadka H. 13 pkt.

Czarni Słupsk3-06 pkt.
Decka Pelplin2-15 pkt.
Trójeczka Olsztyn1-24 pkt.
Roś Pisz0-33 pkt.