Klasy sportowe 2019

Miło nam poinformować, że nasz klub wspólnie z Junior Basketem Olsztyn, Wydziałem Edukacji i Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Olsztyn oraz III Liceum Ogólnokształcącym Olsztyn od roku szkolnego 2019-2020 zaprasza do klasy sportowej o profilu koszykówki chłopców.

Planowane są dwie klasy sportowe (po gimnazjum i po szkole podstawowej) o liczebności 22 osoby. Drugą dyscypliną sportową w klasie będzie piłka nożna dziewcząt. Program szkolenia oparty jest na programach Polskiego Związku Koszykówki i będzie obejmował zajęcia na pływalni, zajęcia lekkoatletyczne oraz 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo. Klasy sportowe mają zagwarantowane uczestnictwo w rozgrywkach o Mistrzostwo: Olsztyna, Województwa (rozgrywki szkół ponadpodstawowych), kadetów, juniorów, III ligi (rozgrywki eliminacji Mistrzostw Polski organizowanych przez PZKOSZ) oraz udział w obozach letnich i zimowych wraz z turniejami towarzyskimi organizowanymi przez nasz klub.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH KANDYDATÓW Z OLSZTYNA I WOJEWÓDZTWA

Przyjezdnym zapewniamy opiekę wychowawczą i miejsce w internacie.

Kontakt

Harmonogram

  • do 27 lutego – zbieranie chętnych kandydatów
  • 27 lutego – spotkanie organizacyjne dla kandydatów i rodziców, LO 3 ul.Sybiraków 3 Olsztyn, godzina 17.30
  • 6 kwietnia – Dzień Otwarty LO III, godzina 9.00
  • od 06 maja do 22 maja – składanie podań o przyjęcie do szkoły
  • 18 maja 10.00 – testy sprawnościowe I termin, sala LO3 Szewczenki 4
  • 23 maja 10.00 – testy sprawnościowe II termin, sala LO3 Szewczenki 4
  • 2 lipca – lista przyjętych do klas sportowych