Zakończenie sezonu 2018/2019 13 czerwca 2019 roku godz. 17:00 Sala Szewczenki 4!!!

Zarząd UKS Trojeczka Olsztyn zaprasza na uroczyste zakończenie sezonu koszykarskiego w czwartek 13. czerwca do siedziby klubu ul.Szewczenki 4.
Zapraszamy kibiców, rodziców oraz zawodników wszystkich grup wiekowych.

W programie m.in.: mecze pokazowe grup szkoleniowych, konkursy koszykarskie z nagrodami, pamiątkowe fotki, rozdanie nagród dla najlepszych zawodników oraz małe co nieco…

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU 🏀🏀🏀🏀🏀
MUSICIE TAM BYĆ!

Czwarte miejsce kadetów na turnieju w Osiecznej

Nieźle spisali się nasi kadeci w turnieju „Osieckie spotkania z koszykówką” w Osiecznej k/Leszna gdzie w dniach 31.05-02.06 wygrali dwa mecze z Gimbasket Wrocław (69-43) i MKS Wschowa (66-63) przegrywając z UUKS Iskra Osieczna(74-80), Polonią Warszawa (42-62) i MKS Sieraków (41-102).

Ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Adrian Krupiński, a w najlepszej piątce turnieju znalazł się Oliwier Kozłowski.

Skład Trójeczki Olsztyn: Kozłowski Oliwier, Mróz Bartek, Majchrowicz Kacper, Krupiński Adrian, Świeczkowski Michał, Sobczak Igor, Liwski Gracjan, Kowalczyk Jakub, Szczepański Piotr, Palczyński Mikołaj,

Tabela

  1. MKS Sieraków
  2. Iskra Osieczna
  3. Polonia Warszawa
  4. Trójeczka Olsztyn
  5. MKS Wschowa
  6. Gimbasket Wrocław

Drugie miejsce juniorów w Rawiczu, czwarte kadetów w Białymstoku

W miniony weekend nasze drużyny uczestniczyły w dwóch turniejach towarzyskich.
Nasi juniorzy zdobyli drugie miejsce w Turnieju im.Kontata w Rawiczu, pokonując zespoły z Rawicza i Poznania. W finale przegrali z Turowem Zgorzelec (szczegoły na skmpolskikosz.pl).
Najlepszym zawodnikiem drużyny został Patryk Grabowski.

Kadeci przez trzy dni rozgrywali pięć meczy na Batory Cup w Białymstoku.
Pokonali zespoły Batory Białystok (54-32) i PRO BASKET Mińsk Mazowiecki (51-37), a przegrali z Żubrami Białystok (44-56), Roś Pisz (38-95) i Niedzwiadki Przemyśl (82-51).
W najlepszej piątce turnieju zameldował się Kacper Majchrowicz, a najlepszym zawodnikiem zespołu został Piotr Szczepański.

Drużyna kadetów wystąpiła w składzie: Majchrowicz K., Kiński B., Fijałkowski W., Szczepański P., Kowalczyk J., Ostaszewski M., Świeczkowski M., Mycko J., Sobczak I., Krupiński A.

Nasze drużyny grają w turniejach towarzyskich

Po rozgrywkach eliminacji Mistrzostw Polski nasze drużyny rocznika 2004-05 i 2003 w najbliższy weekend (10-12 maja) wyjeżdżają na turnieje towarzyskie do Białegostoku i Rawicza.

Zespół 2003 trenera Wirchanowicza wyjeżdża do Rawicza na turniej im. Kotata gdzie zmierzy się m..in. z Turowem Zgorzelec,natomiast zawodnicy rocznika 2004-05 pod wodzą trenera Majchrowicza udadzą się do Białegostoku na Batory Cup gdzie spotkają się m.in. z Niedźwiadkami Przemyśl.

Liczymy na udane występy:)

Powstaje klasa sportowa w LO3 Olsztyn

Jesteśmy po spotkaniu z nową V-ce Prezydent Olsztyna i informujemy, że potwierdzone zostało powstanie klasy sportowej w LO3 Olsztyn o profilu piłka nożna dziewcząt i koszykówka chłopców po podstawówce i gimnazjum.

Zapraszamy na testy sprawnościowe z koszykówki w dniu 18 maja 2019 r. na salę LO 3 ul. Szewczenki 4, godzina 10:00.
Są jeszcze ostatnie miejsca w tym projekcie!

Nie zwlekajcie, czekamy na was!!!🏀🏀🏀

Kadeci odpadli z rywalizacji o Mistrzostwa Polski U-16!!!

Niestety w miniony weekend w Pelplinie, koszykarze naszego klubu zajęli trzecie miejsce w turnieju strefowym z województwem pomorskim i odpadli z walki o MP kadetów 2019.

W pierwszym meczu turnieju spotkali się z faworytami turnieju Czarnymi Słupsk i przegrali wysoko 92-61 tylko w pierwszych dwóch kwartach nawiązując wyrównaną walkę (najlepszy strzelec Słupska rzucił nam 44 pkt trafiając 10 razy za 3 pkt!!!).

Wieczorem tego dnia nasi chłopcy zmierzyli się Mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego Rosiem Pisz i wysoko wygrali rewanżując się tym samym za dwie porażki w lidze 79-62.
Zawodnicy grali agresywnie w obronie i rzucali świetnie rzuty osobiste – przewaga momentami wynosiła 28 pkt

W niedzielę kadeci grali o awans z gospodarzem turnieju Decka Pelplin, ponieważ po pierwszym dniu awans wywalczyli sobie kadeci Słupska, a odpadli z rywalizacji zawodnicy z Pisza.
Nasi zawodnicy grali bardzo dobry mecz i do przerwy wygrywali 10 punktami, niestety w trzeciej kwarcie mieli lekki kryzys i przeciwnicy szybko wyrównali i wyszli na kilku punktowe prowadzenie.
Do końca trwała walka punkt za punkt, w której gospodarze okazali się lepsi o 3 pkt 59-56.
Ostatni rzut meczu Bartka Sobola na 2,4 sek. za 3pkt z półobrotu nie znalazł niestety drogi do kosza…

Turniej mimo odpadnięcia należy potraktować pozytywne, kadeci walczyli ambitnie i nie mieli tremy przed rywalami.
Detale zaważyły o awansie, ale naszym chłopcom należą się słowa uznania.
Rewanż za dwa sezony w juniorach – „będziemy silniejsi”.

Wyniki i tabela:

CZARNI SŁUPSK – TRÓJECZKA OLSZTYN 92-61
(19-13, 18-10, 28-18, 27-20)
Najskuteczniejsi: Bachmura A., Ogonowski R., Soból B. – po 9 pkt.

TRÓJECZKA OLSZTYN – ROŚ PISZ 79-62
(22-15, 19-10, 20-10, 18-27)
Najskuteczniejsi: Majchrowicz K. 19 pkt, Ogonowski R. 14 pkt, Soból B. 13 pkt.

DECKA PELPLIN-TRÓJECZKA OLSZTYN 59-56
(13-14, 7-16, 20-9, 19-17)
Najskuteczniejsi: Ogonowski R. 25 pkt, Zapadka H. 13 pkt.

Czarni Słupsk3-06 pkt.
Decka Pelplin2-15 pkt.
Trójeczka Olsztyn1-24 pkt.
Roś Pisz0-33 pkt.