Inauguracja Sezonu

TRÓJECZKA OLSZTYN -AS MRĄGOWO 53-54 (14:16,20:12,6:14,13:12)

PUNKTY :GIŻYŃSKI J.-17, SZYDŁOWSKI P.-11, JANKOWSKI K.-10, ŁAGUN H.-6, CIBOROWSKI M.-4, KRÓLIKOWSKI S.-4, ROGUSZKA F.-1 oraz SMOLAGA J., ZAPADKA B., JEREMICZ B., KULIS M., GAJOWNIK J.
Trener: T.Majchrowicz

OPIS MECZU: „ Niestety nie udała się inauguracja sezonu w naszej sali, po zaciętym meczu i naszej fatalnej skuteczności szczególnie w II połowie ulegliśmy drużynie z Mrągowa jednym punktem. Po dobrym i skutecznym początku meczu prowadziliśmy paroma punktami i nic nie zapowiadało, że kwartę przegramy 16:14, w II kwarcie odskoczyliśmy od rywali dzięki pewnym punktom z osobistych kapitana naszej drużyny Jarka Giżyńskiego i schodziliśmy na przerwę z 6 punktami przewagi. Po przerwie zaczął się festiwal niecelnych rzutów z osobistych z pod kosza i z kontrataku, do tego doszły banalne straty na połowie boiska lub złe podania pod naszym koszem i w końcówce meczu traciliśmy do gości 6 punktami. Tradycyjny zryw naszej drużyny i krycie na całym boisku, spowodowało przewagę naszej drużyny jednym punktem. Niestety na 44 sekundy łatwa strata piłki spowodowała nasz faul na najlepszym zawodniku gości Adamie Bosku(29 punktów w całym meczu) i dwa rzuty osobiste dla Mrągowa. Goście zachowali zimną krew i trafili obydwa. Zostało 2 sekundy i przegrana stała się faktem. Porażka boli, ale jeszcze cały sezon przed nami i po takim meczu wiemy, co mamy poprawić w naszej grze. Większa skuteczność rzutowa i wyeliminowanie banalnych strat pozwoli nam nieraz cieszyć sie z wygranej w tym sezonie.”